O mnie

Gabriela Lisowska. Rocznik 1995. Studiowałam polonistykę-komparatystykę na UJ oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na UPJPII w Krakowie. Poza dziennikarstwem i publicystyką zawodowo zajmuję się marketingiem mody. Pochodzę z małej wioski na Podkarpaciu, a od 2019 roku mieszkam w Warszawie. To pochodzenie ukształtowało moje zainteresowania, światopogląd i wrażliwość pisarską.

Interesuję się historią, zwłaszcza I wojną światową, której poświęciłam sporą część moich tekstów. Poprzez podróże po cmentarzach żołnierskich i polach bitewnych zarówno frontu wschodniego, jak i zachodniego (z których relacje można znaleźć w moich tekstach), staram się odkrywać przed moimi czytelnikami nieznane w Polsce oblicze tego tragicznego konfliktu. W kręgu moich zainteresowań znajdują się również historia i kultura mało znanych krajów takich jak Estonia czy tradycje mniejszości narodowych. Nie współpracuję z wydawnictwami. Polecam książki nie mieszczące się w aktualnych trendach i wszystko to czego nie znajdziesz na profilach bookstagramerów.

Moje bogate doświadczenia związane z Kościołem Katolickim zaowocowały kilkoma głośnymi tekstami. Zajmowałam się głównie sprawą przemocy wobec kobiet. Nie stronię też od demaskowania mechanizmów religijnych w środowiskach lewicowych i uważnie przyglądam się sektom, które w czasach głębokiego kryzysu autorytetów rozkwitają w mediach społecznościowych. Jestem autorką tekstu o meandrach kultury terapeutycznej, który był najbardziej poczytnym artykułem opublikowanym w 2022 roku w „Magazynie Kontakt”.

Paryżewo

Czytaj oraz wspieraj dziennikarstwo i publicystykę na wysokim poziomie.
Zobacz, kto mnie rekomenduje:
Więcej
paryzewo.pl 2023 - wszystkie prawa zastrzeżone